خرید بالش طبی هوشمند

بالش طبی هوشمند طرح موج

بالش طبی یکی از محصولات بسیار پر کاربرد و مفید برای افرادی است که از ناراحتی هایی مانند ناراحتی های گردن و ناراحتی های کمر و ستون فقرات رنج می برند.

این واقعیت که ما تقریبا یک سوم عمرمان را در خواب به سر می بریم به خوبی نشان می دهد انتخاب وسایل مربوط به خواب تا چه حد در کیفیت خواب افراد تاثیرگزار است.

انتخاب بالش مناسب یکی از مواردی است که می تواند در کیفیت خواب تاثیر به سزایی داشته باشد.

مموری فوم ها چگونه ایجاد شدند؟

مموری فوم ها در دهه ۱۹۶۰ توسط مهندسان ناسا، برای فضاپیماها و هواپیماها ایجاد شد. این مهندسان به دنبال ایجاد بالش‌هایی بودند که راحت باشد اما در صورت سقوط یا تصادف همچنان بتواند از سر و گردن محافظت کند و در نهایت مموریفوم ها را ساختند.

بالش های ساخته شده از مموری فوم در مقایسه با انواع بالش های معمولی بسیار گران تر بودند اما با پیشرفت روشهای تولید، هزینه آنها نیز کاهش یافت. اکنون می توانید بالش های مموری فوم را با همان قیمت انواع بالش های سنتی خریداری کنید.

به مرور زمان بالش‌های مموری فوم در تعداد زیاد و با قیمت مناسب وارد بازار شدند و محبوبیت آنها در بین عموم به سرعت گسترش یافت.

مموری فوم چیست؟

مموری فوم نوعی پلی اورتان است که ترکیب مصنوعی می یک باشد. بنابراین برای تولید بالش های مموری فوم به حیوانات و گیاهان ضرری وارد نمی شود، از این رو می توان آن ها را کالاهایی دوست دار طبیعت دانست.

بیشترین کاربرد مموری فوم های خانگی تشک، بالش، کفش و پتو می باشد اما برای مصارف پزشکی هم مورد استفاده قرار می گیرد؛ مانند بالش‌های صندلی ویلچر، بالش‌های تخت بیمارستان و بالشتک برای افرادی که درد طولانی مدت دارند یا از مشکلات موضعی رنج می برند.

به عنوان مثال، بالش‌های هلالی، درد مزمن گردن را تسکین می دهد و خاصیت حفظ گرما در آن به کاهش دردهای موضعی قدیمی، کمک می کند.

بالش طبی مناسب برای زیر سر چه ویژگی هایی دارد؟

برای تعیین ارتفاع بالش طبی مناسب باید به نحوه خوابیدن خود دقت کنید.

بهترین نحوه خوابیدن به گونه ایی است که ستون فقرات درست مشابه حالت ایستاده قرار بگیرد. این یک انتخاب بسیار با اهمیت است چون اگر انتخاب به درستی انجام بگیرد از سردردهای صبحگاهی، گرفتگی گردن و بی حسی شانه و بازو جلوگیری به عمل می آید.

اگر عادت دارید به پهلو بخوابید ما به شما استفاده از بالش های طبی ضخیم که حاشیه های عریضی دارند را پیشنهاد میکنیم تا فضای بین شانه و گوش را پر کنند.

بهترین شیوه خوابیدن خوابیدن به پهلو است چون ستون فقرات به حالتی قرار میگیرد که باعث حفظ حالت ارگانومیک بدن میشود و همینطور که پیش تر گفتیم این حالت بهترین حالت برای بدن است.

افرادی هم که عادت دارند به پشت میخوابند بهتر است از بالش های طبی با ضخامت متوسط استفاده کنند که قسمت پایین تر آن ضخیم تر باشد. ناگفته نماند که در این عادت خواب احتمال خرخر کردن افراد بیشتر است برای همین استفاده از بالش مناسب میتواند احتمال خرخر کردن را تا حد زیادی کاهش دهد چون بالش مناسب باعث تنظیم مناسب سر و راحتی عبور و مرور هوا در ریه ها میشود.

برای آن دسته از افرادی که عادت دارند به شکم بخوابند پیشنهاد میکنیم تا حد امکان از خوابیدن در این حالت پرهیز کنند چون این حالت خوابیدن نمی تواند حالت ارگونومیک بدن را حفظ کند، با این حال اگر همچنان مایل به خوابیدن در این حالت هستید بهتر است از بالش های بسیار نازک استفاده کنید تا فشار وارده بر ستون فقرات کاهش یابد.

اندازه استاندارد بالش زیر سر چند است؟

انتخاب بالش با اندازه مناسب برای داشتن بهترین خواب شبانهیک انتخاب بسیار مهم است. انتخاب یک بالش ضعیف می تواند منجر به مشکلات پشت ، گردن و شانه شود و ممکن است باعث بی قراری و خستگی در روز بعد شود.

 

متریک قد کاربران (سانتی متر)

 

اندازه اندازه بالش (سانتی متر)

کمتر از ۱۳۵ سانتی متر ۷ سانتی متر – ۸ سانتی متر ارتفاع
۱۳۵ سانتی متر – ۱۴۵ سانتی متر ۹ سانتی متر -۱۰ سانتی متر ارتفاع
۱۴۵ سانتی متر – ۱۵۵ سانتی متر ۱۰ سانتی متر – ۱۲ سانتی متر ارتفاع
۱۵۵ سانتی متر – ۱۶۵ سانتی متر ۱۱ سانتی متر -۱۲ سانتی متر ارتفاع
۱۶۵ سانتی متر – ۱۷۵ سانتی متر ۱۱ سانتی متر -۱۳ سانتی متر ارتفاع
۱۷۵ سانتی متر – ۱۸۵ سانتی متر ۱۲ سانتی متر – ۱۳ سانتی متر ارتفاع
۱۸۵ سانتی متر – ۱۹۵ سانتی متر ۱۳ سانتی متر -۱۵ سانتی متر ارتفاع
۱۹۵ سانتی متر به علاوه بالاتر از ۱۵ سانتی متر ارتفاع

ارتفاع بالش توصیه شده بر اساس قد شما

چه کسانی نباید از بالش های طبی مموری فوم استفاده کنند؟

  1. افرادی که هنگام خواب بدنشان گرم می شود

بالش های مموری فوم می توانند گرما را به دام بیندازند و گرم شوند. بعضی از افراد بخاطر طبع گرمی که دارند ممکن است عرق کرده و اذیت شوند، بهتر است هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید.

  1. افرادی که به بو حساس هستند

برخی از محصولات مموری فوم، مواد شیمیایی در خود دارند که VOC یا ترکیبات آلی فرار نامیده می شوند. این مواد شیمیایی می توانند بوی بدی را در بالش های نو ایجاد کنند. برخی از افراد ممکن است نسبت به بو بسیار حساس باشند.

این ممکن است باعث تنفس سخت، سردرد، حالت تهوع، تحریک چشم و گلو یا آسم  شود. اگر چند روز یا یک هفته در محلی که تهویه خوبی دارد قرار بگیرند، بوی آن ها محو می شود.

نحوه استفاده از بالش طبی هوشمند طرح موج چگونه است؟

طوری سر خود را روی بالش بگذارید که بالش منحی بزرگتری دارد، نگران وضعیت اولیه سر خود نباشید چون منحنی روی گردن شما قرار می‌گیرد و با گرما و فشاری که بر روی آن وارد می‌شود متناسب با ارگانومیک بدنتان شکل میگرد تا شما بتوانید خوابی آسوده داشته باشید.  فوم های هوشمند نسبت به سایر اسفنج ها، منعطف تر هستند و به سرعت با فرم بدن سازگار می شوند و این باعث حفظ سلامت بدن میشود.

چرا استفاده از بالش طبی هوشمند طرح موج  بهترین انتخاب است؟

مزایای استفاده از بالش طبی هوشمند طرح موج عبارتد از؛

۱.مسکن درد می باشند.

یکی از مزایای اصلی استفاده از بالش طبی هوشمند طرح موج این است که باعث کاهش درد شما در هنگام خوابیدن در رختخواب می شوند. این بالش ها می توانند درد مربط به هر نقطه از بدن را کاهش دهند اما دردی که اغلب با این بالش ها برطرف می شود، درد گردن و کمر است.

حتی بالش هایی وجود دارند که به طور خاص برای پشتیبانی از کاربران آسیب دیده ساخته شده اند.

۲. ترازبندی ستون فقرات را تنظیم می کنند.

یکی از مهمترین مزایایی که بالش طبی هوشمند طرح موج دارند این است که باعث می شوند ستون فقرات شما در یک راستا قرار بگیرد. هنگامی که روی بالش های معمولی می خوابید، گردن شما اغلب به سمت بالا رانده می شود، این امر ستون فقرات را از حالت هماهنگی خارج می کند و می تواند در طولانی مدت به شما آسیب برساند یا باعث ناراحتی و درد در ناحیه گردن و کمر شود.

بالش طبی هوشمند طرح موج به دلیل فرم و نوع ساختاری که دارند، سر و گردن را با ستون فقرات در یک راستا (مشابه حالت ایستاده بدن) قرار می‌دهند و به این طریق مانع درد کمر و دردهای مربوط به فشار وارده بر ستون فقرات می شوند. این امر حتی باعث بهتر شدن گردش جریان خون نیزمی گردد.

۳. خاصیت ضد آلرژیک دارند.

بالش طبی هوشمند طرح موج نسبت به انواع بالش های سنتی گرد و غبار کمتری را در خود حفظ می کنند و نسبت به کپک و گرد و غبار مقاوم هستند در نتیجه بین کاربرانی که مشکلات تنفسی دارند محبوب ترند.

۴. شست و شوی آسانی دارد.

بالش طبی هوشمند طرح موج در زمینه بهداشت از انواع بالش های معمولی برتر هستند. تمیز کردن این بالش ها بسیار ساده تر از بالش های معمولی است زیرا محصور نیستند و می توان بخش های داخلی بالش طبی هوشمند طرح موج را به راحتی ضدعفونی کرد. برای تمیز کردن این بالش ها کافی است آنها را با دستمال مرطوب تمیز کنید. در نتیجه تمیز کردن آنها نسبت به انواع دیگر بالش ها بسیار آسان تر است.

۵. دارای انواع متفاوت با استحکام های متفاوتی هستند.

بالش طبی هوشمند طرح موج با درجات مختلفی از استحکام در دسترس هستند. می توان با تنظیم تراکم مموری فوم ها، برای آن دسته از کاربران که بالش های سفت و محکم را ترجیح می دهند، استحکام بالش های مموری فوم را تغییر داد.

نوع دیگری از بالش طبی هوشمند طرح موج هستند که نرمترند و با فرم سر و گردن مطابقت بیشتری دارند. این بالش ها بسیار نرم تر از انواع بالش های معمولی هستند.

  1. ۶. خروپف شبانه و پف چشم بعد از بیدار شدن را کاهش می دهد.

این بالش های طبی سر را در وضعیتی قرار می دهند که مانع خروج مایعات از چشم می گردد، بنابراین استفاده از این بالش ها پف چشم بعد از خواب را هم از بین می برد . حتی در صورتی که عامل خر و پف ها، بد قرارگرفتن سر روی بالش باشد، استفاده از این بالش ها می تواند این دسته از خرو پف ها را نیز رفع کند.

برندهای معتبر را از کجا تهیه کنیم؟

بالش های طبی هوشمند را می توانید از بیشتر مکان هایی که لوازم پزشکی می فروشند تهیه کنید مانند داروخانه ها و فروشگاه های آنلاین تجهیزات پزشکی  medkadeh.com 

خرید از فروشگاه های آنلاین در شرایط فعلی و با شیوع بیماری کرونا، علاوه بر دسترسی آسان به محصول مورد نظر، امنیت و سلامت شما را در رویارویی با ویروس کرونا تضمین می کند.