10 دلیل برای استفاده از بالش های طبی

نویسنده تیم تولید محتوا 1397/12/15 0 نظر

خوابیدن بر روی یک بالش پزشکی یا بالش معمولی یک اولویت شخصی است و هر کسی می‌تواند از هر نوع بالش استفاده کند، اما دکترها بر این باورند که خوابیدن روی بالشت طبی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.
با توجه به تفاوت بین بالش‌های پزشکی و معمول، می‌توان گفت که بالش طبی با توجه به نیازهای مردم طراحی شده ‌است و با مواد با کیفیت بالا ساخته شده‌ است . بالشت‌ها نقش بسیار مهمی در کاهش میزان فشار وارده به مهره‌های گردن و همچنین قسمت فوقانی ستون فقرات و انحنای آنها را دارد. این بالش‌ها به طور کامل با منحنی گردن و ستون فقرات هماهنگ هستند و به خوبی سر و گردن را پوشش می‌دهد. در نتیجه انتخاب یک بالشی که موقعیت مناسبی را برای سر و گردن شما در هنگام خواب ایجاد کند، بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

 

1. هماهنگی با ستون فقرات

بالش‌های پزشکی برای جلوگیری از درد و ناراحتی در ناحیه ستون فقرات استفاده می‌شوند، از هرگونه مشکل ستون فقرات مانند ستون فقرات کمری یا نخاع، با قرار دادن سر در موقعیت مناسب نسبت به ستون فقرات جلوگیری می‌کنند. این بالش‌ها در موقعیت مناسب با ظاهر و نرمی و سختی قرار می‌گیرند.

 

2. مناسب پوست صورت

هنگامی که سرتان روی بالش قرار می گیرد، پوست شما چروک می‌شود. این چین و چروک روند پیری پوست شما را سریعتر می‌کند. استفاده از بالش های پزشکی به دلیل هوشمندانه و نرمی آن، باعث کم شدن چین و چروک پوست می‌شود. از سوی دیگر، در برخی از بالش ها، مواد تشکیل دهنده مورد استفاده ضد آلرژی هستند و برای پوست هیچ مشکلی ندارند.

 

3. کیفیت خواب

شاید وقت آن رسیده که وقتی صبح از خواب بیدار شدید احساس خستگی نکنید. این بخاطر کیفیت ضعیف خواب شما در طول شب است. استفاده از یک بالش پزشکی برای آرامش و حس خوب شما مفید است، بنابراین لازم نیست پس از بیدار شدن احساس خستگی، عصبانیت و یا ناراحتی داشته باشید.

 

4. تسکین درد گردن

با استفاده از بالش های پزشکی در هنگام خواب، سر و گردن خود را در موقعیت مناسب قرار می‌دهید و دیگر درد گردن را احساس نخواهید کرد.

 

5. استفاده از فوم مموری یا فوم های هوشمند

ویژگی منحصر به فرد فوم‌های هوشمند تغییر شکل در اثر دمای بدن، برگشت پذیری مناسب پس از برداشتن نیرو در ناحیه تماس، تسهیل در جریان گردش خون، جلوگیری از گرفتگی عضلات و نیز جلوگیری از  درد در ناحیه ستون فقرات است.

 

6. جریان گردش خون

عمل گردش خون به راحتی و در تمام نقاط گردن و شانه و ستون فقرات جریان پیدا کند و احساس انرژی بیشتری در هنگام بیدار شدن از خواب به وجود آید.

 

7. دارای دو ارتفاع غیرهمسان

بالش های پزشکی  دارای دو ارتفاع غیر همسان در دو سر می باشد که سمت بلندتر آن مناسب برای خوابیدن به پهلو و سمت کوتاه‌تر مناسب برای خوابیدن به پشت است.

 

8. بهبود دردهای مربوط به زانو

افرادی که مشکل زانو درد دارند، هنگامی که در خواب به پهلوی خود می‌خوابند دچار سایش زانوها شده و این امر سبب تشدید درد آنها میشود. در نتیجه استفاده از بالشت زانو درد سبب بهبود دردهای مربوط به زانو در زمان خواب می‌شود. استفاده از بالش بین دو زانوهاست. بالش می‌تواند باسن، لگن و ستون فقرات شما را در تراز بهتری حفظ نماید.

 

9. پس از استفاده طولانی فرم خود را از دست نمی‌دهد .

به دلیل چند لایه سخت و روکش‌های نرم به صورت مهندسی شده باعث فرم صحیح گردن و فقرات می‌شود و که پس از استفاده طولانی فرم خود را از دست نمی‌دهد.

 

10. جلوگیری از پف چشم

موقع خواب، مایعات بدن به شکلی پخش می‌شوند که ممکن است مقداری از این مایعات در اطراف چشم جمع شده و موجب پف کردن چشم‌ها شوند. با قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن، مایعات از اطراف چشم ها دور می‌شوند و مشکل پف چشم حل می‌شود.

برچسب ها: بالش طبی

افزودن نظر