فواید بخور سرد چیست؟

نویسنده تیم تولید محتوا 1397/12/13 0 نظر

فواید بخور سرد چیست؟

فصول سرد سال همیشه برای بسیاری از افراد با مشکلات تنفسی همراه می باشد. این مشکلات تنفسی به دلیل پدیده وارونگی هوا و سرد شدن هوا در نتیجه افزایش آلایندگی هوا می‌باشد. همچنین به دلیل سرد شدن هوا و بکار گیری گرم کننده‌های محیطی در داخل خانه از قبیل بخاری و شومینه، هوای داخل منازل نیز با خشکی مواجه می‌شود که خود عاملی بسیار تاثیر گذار در تشدید عوارض بیماری‌های تنفسی می‌باشد. ما برای رفع این مشکل شما استفاده ازدستگاه های بخور سرد را پیشنهاد می‌کنیم.


مزایای رطوبت ساز و بخور سرد از دنیای زیبا به شرح زیر است:

- درمان مشکلات تنفسی در نوزادان
- موثر در معالجه سر درد، بی خوابی، کم خوابی، آلرژی و روشی مناسبی برای کاهش نشانه های آسم یا آلرژی می‌باشد. اگر از دستگاه‌های مرطوب کننده بدرستی استفاده شود. افرادی که دارای سینوس‌های خشکی هستند یا مسیرهای هوایی شان در مقابل انواع آلرژیک‌ها تحریک می‌شوند می‌توانند از این دستگاه‌ها برای تسکین موارد ذکر شده استفاده کنند.
- حفظ رطوبت پوست و مو و جلوگیری از پیر شدن سلول های پوست برخی از افراد با مواردی همچون خشکی لب ها، پوست و مو در فصول سرد سال همچون پاییز و زمستان مواجه می‌شوند. اکثر سیستم‌های گرمایشی، هوای گرم و خشک را وارد اتاق یا محیط کاری می‌کنند و همین موضوع باعث خشکی پوست، خارش و پوسته پوسته شدن پوست می شود. هوای سرد بیرون از اتاق نیز می‌تواند روی خشکی پوست تاثیر منفی بگذارد. استفاده از دستگاه مرطوب کننده در منزل به کاهش خشکی پوست و ترک خوردگی آن کمک خواهد کرد و در مواقع این موارد را کاهش میدهد و بهبود می‌بخشد.

 

بخور سرد
- اکسیژن را در خون نگهداری و از خستگی های مفرط را از شما دور می‌کند
- سیستم ایمنی بدن را در مقابل بیماری ها بالا می‌برد
- احساس طراوت و شادابی
- گرد و غبار و آلودگی هوا را از بین می‌برد
- بالا بردن میزان هوشیاری
- بهتر کردن عملکرد سوخت و ساز بدن
- بر خلاف دستگاه‌های بخور گرم، در تمام فصول مورد استفاده است.

- سرد بودن بخار آن جهت از بین بردن خطر سوختگی بخصوص برای کودکان
- کاهش خر و پف، افزایش رطوبت در هوا می‌تواند برروی خروپف افراد تاثیر گذارد و آن را کاهش دهد. زمانی که هوا خشک است، مسیرهای هوایی افراد به مشکل برمی‌خورد و بخوبی روان نمی‌شوند و همین امر خروپف را بدتر می‌کند. اضافه کردن این دستگاه ها به اتاق و افزایش رطوبت در شب می‌تواند برخی از این نشانه ها را کاهش ببخشد.
- کاهش سرفه هوای خشک باعث می‌شود فرد سرفه خشکی داشته باشد. اضافه کردن دستگاه بخور به اتاق می‌تواند رطوبت بیشتری به مسیرهای هوایی اضافه کند و سرفه را بهبود ببخشد. سرفه فعال باعث آزاد شدن بلغم گیر افتاده در مسیرهای هوایی می شود و همین امر شرایط موجود را بهتر می‌نماید.

- مصرف انرژی پائین
- عدم گرم کردن دمای محیط
- صدای کم در حال کارکرد
- امکان افزودن مواد ضدعفونی کننده گیاهی و خوشبوکننده به بسیاری از آنها وجود دارد
- از ویژگی‌های مثبت دستگاه بخور سرد، حذف باکتری ها و ویروس


انواع دستگاه های مرطوب کننده:

با اینکه بیشتر این دستگاه ها عملکرد یکسانی دارند و کارشان اضافه کردن رطوبت به هواست اما انواع مختلفی از آن ها در بازار موجود است: 

 

دستگاه بخور اولتراسونیک:

این دستگاه ها به جای الکتریسیته از ارتعاش برای تبخیر آب استفاده می کنند . 

 

تبخیرکننده ها:

این دستگاه ها رطوبت تولید شده را با دمیدن هوا از طریق تبخیر آب ایجاد می کنند. 

 

دستگاه بخور پیش برنده:

این ها برای کودکان مناسب اند و برای تبخیر آب از میزهای چرخان استفاده می کنند. 

 

دستگاه بخور مرکزی:

فرد می تواند به سیستم تهویه مرکزی یکی از این واحدها را وصل نماید و با استفاده از آن رطوبت را به اتاق یا دفتر کار خود اضافه نماید.

برچسب ها: بخور سرد

افزودن نظر