تعیین جنسیت نوزاد و دلایل اهمیت آن

نویسنده تیم تولید محتوا 1397/11/07 0 نظر

شاید عده ای تعیین جنسیت فرزند را یک کار اشتباه دانسته و معتقد باشند که این کار، به هیچ عنوان صحیح نیست و در این مورد فقط سلامت نوزاد دارای اهمیت می باشد. این گفته در زندگی امروز و مشکلات و بیماری های جدید، نمی تواند یک صحبت هوشمندانه باشد. در بسیاری از مواقع تعیین و تخمین جنسیت نوزاد در زمان قبل از بارداری می  تواند بسیار ضروری باشد. یکی از مهم ترین کاربردهای تعیین جنسیت نوزاد در زمان قبل از بارداری، بیماری هایی است که به صورت ژنتیکی فقط گریبان گیر جنسیت خاصی از نوزادان می شود. به طور مثال یکی از این بیماری ها، بیماری دیستروفی عضلانی هموفیلی می باشد که در نوزادان پسر بروز پیدا می کند. در خانواده هایی که سابقه این مشکل وجود داشته است، با استفاده از تخمین جنسیت فرزند، می توان خیلی سریع نسبت به این بیماری آگاه شد. این موضوع آینده و سلامت یک فرد را به طور کامل تعیین می کند، پس به هیچ عنوان شوخی بردار نخواهد بود.

ویژگی های تعیین جنسیت نوزاد


از دیگر ویژگی هایی که می توان برای تعیین جنسیت نوزاد قبل از دوران بارداری بیان کرد، علاقه شخصی به جسنیت خاص برای فرزند می باشد. به طور مثال خانواده ای را تصور کنید که تمام فرزندانش پسر بوده و علاقه خاصی دارند که یکی از فرزندان آن ها دختر باشد. در این شرایط نیز تعیین جنسیت نوزاد به کمک این خانواده ها خواهد آمد و با درصد بسیار بالایی، میزان جنسیت دقیق فرزند را تعیین می کند. این دو مورد گفته شده از مهم ترین دلایل تخمین جنیست نوزاد در زمان قبل از بارداری می باشد ولی موارد دیگری نیز وجود دارد که این تعیین جنسیت نوزاد را ضروری می کند.


دستگاه یوتست چیست؟


از دستگاه های به نسبت جدیدی که با درصد دقت بسیار بالایی برای تعیین جنسیت نوزاد قبل از دوران بارداری استفاده می شود، دستگاه یوتست می باشد. این دستگاه بسیار کوچک و البته هوشمند، برای تعیین زمان دقیق تخمک گذاری مادر به کار برده می شود. دستگاه یوتست این عمل را با استفاده از بزاق دهان مادر، انجام می دهد. با استفاده از این دستگاه، دیگر همانند سابق هیچ نیازی به انجام آزمایشات مستمر برای بررسی ادرار، خون و سطح درجه بدن خود نخواهید داشت.


دستگاه یوتست و تعیین جسنیت نوزاد قبل از بارداری


همان طور که اشاره شد، دستگاه یوتست برای تخمین زدن خود، از بزاق دهان مادر استفاده می کند. طریقه کار با این دستگاه به این صورت است که باید در فواصل مختلف از بزاق دهان مادر تصویر برداری شود و این تصاویر با یکدیگر مقایسه گردند. ایده ساخت این دستگاه تغییر میزان هورمن استروژن در مادران در زمان نزدیک شدن به زمان تخمک گذاری است. این موضوع در پزشکی به اثبات رسیده است که به هنگام نزدیک شدن به تخمک گذاری، هورمن استروژن در زنان بیشتر شده که این امر در بزاق آن ها به صورت کریستال های سرخس مانند دیده می شود. بدیهی است که با بررسی مرتب تصاویر دریافتی از این بزاق ها، پزشک متخصص می تواند تمام تغییرات صورت گرفته را به خوبی تشخیص دهد. 
اما دستگاه یوتست در این زمینه وظیفه تخمین زمان تخمک گذاری را بر عهده خواهد داشت. برای استفاده از دستگاه یوتست در بازه های زمانی مشخص از بزاق دهان مادر عکس گرفته و به اپلیکیشن دستگاه یوتست که به سادگی بر روی تلفن همراه هوشمند نصب می گردد، انتقال دهید. کاری که این اپلیکیشن انجام می دهد این است که با استفاده از مقایسه تصاویر با پایگاه داده خود و پروتکل های تعریف شده برای خودش، زمان تقریبی تخمک گذاری را مشخص خواهد کرد. تجربه نشان داده است دستگاه یوتست در این زمینه با دقت بسیار بالایی عمل می کند و معمولا در نتایج خود بدون اشتباه است.


ویژگی های دستگاه یوتست


این دستگاه برای افرادی که دچار ناباروری هستند، بسیار مفید عمل می کند، چرا که با تعیین بهترین زمان برای مقاربت، احتمال بارداری را در این افراد بسیار بیشتر می کند.
با توجه به آن که این دستگاه سابقه تخمک گذاری را در حافظه خود ثبت می نماید، می تواند یک پرونده پزشکی کامل برای مراجعه زنان به پزشک متخصص باشد. در اصل به کمک دستگاه یوتست به راحتی می توانید سوابق تخمک گذاری خود را به پزشکان ارائه کنید.
از دیگر کاربردهای دستگاه یوتست، ساده بودن و کارایی بالای آن می باشد. در این دستگاه هیچ نیازی به انجام کارهای دشوار مانند عمل جراحی، تزریق، دریافت خون، مشاهده ادرار و تفسیر نتایج پیچیده نخواهد بود و به راحتی و با استفاده از بزاق دهان، تمام اطلاعات مورد نیاز را با دقت بسیار بالا می توان ثبت نمود.

افزودن نظر