ورزش صبحگاهی را جدی بگیرید تا سالم بمانید

نویسنده تیم تولید محتوا 1397/12/13 0 نظر ارتوپدی,عروقی - واریس,

ورزش صبحگاهی را جدی بگیرید

معمولا بهترین زمان ورزش، همان زمانی است که بهترین عملکرد را روی بدن شما داشته باشد .اما به هر حال ورزش کردن در ساعت 9 صبح بهترین گزینه است چرا که خواب شبانه خود را کرده اید و سرحال و قبراق به پیشواز صبح خواهید رفت. آغاز کردن صبحتان با اندکی تعریق می تواند منافع بسیار زیادی برای شما داشته باشد تا این که ورزش را به ساعات بعدازظهر موکول کنید.

در ادامه تصمیم داریم به هفت منفعتی که ورزش صبحگاهی می‌تواند برایتان داشته باشد اشاره کنیم تا شاید، قانع شوید که اولین کار روزانه تان ورزش باشد.

 

ورزش صبحگاهی

 

با ورزش صبحگاهی کالری غیرضروری بیشتری را مصرف خواهید کرد.

منطقی است اگر که فکر کنید، از دست دادن 500 کالری در آغاز روز می‌تواند باعث شود که در طول روز خسته تر باشید و این که کالری بیشتری به دست آورید. اما تحقیقات نشان داده است که در واقع ورزش صبحگاهی می‌تواند موجب شود که اشتهای شما کاهش پیدا کند.

در طول این تحقیقات مشخص شد که فعالیت مغزی زنان وقتی که به عکس غذا یا گل‌ها نگاه می‌کنند، بیشتر شده و تمایلشان نسبت به خوردن بیشتر می‌شود. زنانی که به مدت 45 دقیقه ورزش صبحگاهی می‌کردند، بیشتز از آن دسته از زنانی که ورزش نمی‌کردند بر مغز خود کنترل داشتند و دیدن تصاویر عکس غذاهای خوشمزه و لذیذ تاثیر کمتری بر اشتهای آنان داشت.

پس به همین دلیل می‌توان نظریه کسانی که فکر می‌کنند ورزش صبحگاهی موجب افزایش اشتها و در نتیجه افزایش وزن آن‌ها می‌شود را قبول نکرد.

 

در طول روز فعال‌تر خواهید بود.

ورزش صبحگاهی به شما انگیزه می‌دهد که در طول روز تحریک و فعالیت بیشتری داشته باشید. در طول همان تحقیقاتی که در بالا ذکر شد، مشخص گردید که افرادی که ورزش صبحگاهی را در برنامه روزانه‌ی خود دارند، در طول روز با انرژی تر و فعال‌تر از دیگران هستند.

 

ورزش صبحگاهی، چربی بیشتری را می‌سوزانید.

آیا قبل از ورزش صبحانه بخوریم یا نخوریم؟ این سوال در طول سالیان زیادی میان افراد ورزشکار و پزشکان محل مناقشه و بحث بوده است و گرچه غذا خوردن پیش از ورزش صبحگاهی ضرر ندارد اما در طول تحقیقاتی که انجام شده است، مشخص گردید که ورزش کردن صبحگاهی با شکم و معده‌ی خالی می‌تواند موجب سوزاندن 20 درصد چربی اضافه شود.

 

فشار خون خود را پایین می‌آورید.

در طول تحقیقاتی که در آمریکا صورت گرفت، محققین از شرکت کنندگان درخواست کردند که به مدت 30 دقیقه و در زمان‌های مختلفی از روز روی تردمیل بدوند. این زمان‌ها شامل 7 صبح، 1 بعدازظهر و هفت شب بود.

آن دسته از افرادی که در ساعت 7 صبح روی تردمیل دویده بودند، فشار خون خود را 10 درصد پایین آورده بودند.

این روند در کل روز ادامه داشت و حتی بیشتر می‌شد تا جایی که به هنگام شب فشار خون آن‌ها 25 درصد کاهش پیدا کرده بود.

بیشتر حملات قلبی در صبح زود اتفاق می‌افتد به همین خاطر محققین به این نتیجه رسیدند که شاید ورزش صبحگاهی بتواند از این عارضه جلوگیری کند.

 

مزایای ورزش صبحگاهی

به هنگام شب بهتر می‌خوابید.

تا به حال شده است که خواندن کتاب در ساعت 8 شب، کلاس‌های صبحگاهی و ... باعث شده باشد که بخواهید به خواب عمیقی فرو بروید؟

خواب بهتر یکی از منافع ورزش صبحگاهی است که بارها با تحقیقات علمی اثبات شده است.

سازمان ملی خواب گفته است در حالی که ورزش عصرهنگام می‌تواند دمای بدن را بهبود بخشیده و بدن را تحریک کند و در نتیجه موجب خواب شبانه‌ی دشوارتری گردد، اما ورزش صبحگاهی می‌تواند به خواب عمیق تر، طولانی‌تر و با کیفیت تری منجر شود.

 

از خود در برابر دیابت محافظت می‌کنید.

بر طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، رفتن به باشگاه در صبح و با معده خالی می‌تواند از شما در برابر عدم تعادل گلوکز و مقاومت انسولین که در نهایت منجر به دیابت نوع دو می شوند، محافظت کند. در طول یک تحقیق 6 هفته ای میان  شرکت کنندگانی که بدون غذا خوردن ورزش کردند، با آن دسته از افرادی که قبل و در طول ورزش کربوهیدرات مصرف کردند، مقایسه‌ای صورت گرفت و نتیجه به این صورت بود که افرادی که بدون غذا، ورزش کردند، میزان گلوکز و انسولین متعادل تری داشته اند و هیچ گونه اضافه وزنی پیدا نکردند.

 

با ورزش صبحگاهی، عضلات شما به شکل بهتری رشد می‌کنند.

وقتی که صبح هنگام بیدار می‌شوید، سطوح تستسترون شما در اوج خود هستند. همین مسئله موجب می‌شود که صبح هنگام زمان بسیار بهتری برای ورزش‌هایی باشد که در طول آن‌ها عضلات قوی تر و حجیم تر می‌شوند.

برچسب ها: ورزش صبحگاهی

افزودن نظر