زانو بند طبی

زانو با داشتن بزرگترین مفصل در بدن، وظیفه تحمل وزن، در هنگام ایستادن، راه رفتن و دویدن را دارد. به همین دلیل عضوی آسیب‌پذیر در بدن محسوب می‌شود. از آسیب‌ها و بیماری‌های شایع زانو می‌توان به ضرب دیدگی، آرتروز، روماتیسم، پارگی مینیسک، و … اشاره کرد. استفاده از زانو بند طبی، آسان‌ترین و موثر‌ترین راه برای درمان درد‌های خفیف زانو است.  [read more]

کاربرد زانو بند طبی

زانوبند طبی با نگهداری از مفصل‌های زانو به هنگام کشش و تحرک و همچنین کاهش فشار، از آسیب‌های بیشتر به زانو جلوگیری کرده و به بهبود روند درد زانو کمک می‌کند.

انواع زانوبندهای طبی

زانوبندها با توجه به هدف استفاده، در سه نوع عملکردی، ترمیمی و پیشگیری کننده از ترکیب جنس‌های پلاستیکی، فلزی، کشی ساخته شده‌اند.

 1. زانو بند طبی کشسانی بدون نگهدارنده و بند، مناسب برای دردهای آرتروز خفیف و رگ به رگ شدن ماهیچه ها و التهاب مفصل زانو میباشد. این مدل زانوبند به منظور گرم نگهداشتن زانو مورد استفاده قرار میگیرد.
 2. زانو بند حمایتی و نگهدارنده زانو در مقابل با حرکت‌های ناگهانی و آسیب‌های احتمالی در ورزش استفاده می‌شود.
 3. زانوبند طبی با زانوی پلاستیکی و فلزی نگهدارنده با محافظت کامل از مفصل‌های زانو در هنگام خم شدن زانو. موارد استفاده از این مدل زانو بند در آسیب دیدگی تاندون، جلوگیری از خالی شدن زانو و بعد از عمل جراحی مینیسک می‌باشد.

راهنمای خرید زانوبند طبی

قبل از خرید یک زانوبند طبی، لازم است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا متناسب با نیاز و درد شما، بهترین نوع زانوبند را به شما معرفی کند. همچنین طبق اصول و راهنمای پزشک، باید زانوبند پوشیده شود تا مصدومیت را بیشتر نکند.

ویژگی‌های زانوبند مناسب

 • سایز مناسب
  از ویژگی‌های مهم در خرید زانوبند طبی، سایز مناسب است تا منطقه آسیب را کاملا تحت پوشش قرار دهد.
  سایز دور زانو

35 تا 38 سانتیمتر M
38 تا 43 سانتیمتر L
43 تا 51 سانتیمتر XL
51 تا 56 سانتیمتر XXL

 • قابلیت تنظیم میزان فشار بر روی زانو
 • آزادی در حرکت
 • عدم لغزش
 • میزان کشش و سختی
 • وزن و جنس مناسب
 • قابلیت استفاده در آب

نگهداری و مراقبت

در هنگام استفاده از زانو بند طبی باید مراقب باشید که پاره نشود. زیرا پارگی و فرسودگی آن، کارایی زانوبند را کاهش خواهد داد. توصیه می‌شود به طور منظم با آب و صابون شسته شود.


[/read]

نمایش 1–12 از 35 نتیجه