مچ بند پا

مچ بند طبی پا چیست ؟

مچ بند پا یا کمربند های طبی یا زانو بند که در داروخانه ها انواع  و اقسام مختلف به چشم می خورد که این وسیله ها در جنس های مختلف و انواع های مختلف هستند که برای درمان ناراحتی های استخوانی و مفاصلی و تسکین درد استفاده می شود.[read more]

بسیاری از افراد اگر دچار ناراحتی های استخوانی و مفاصل و احساس درد در ناحیه ای کنند بلافاصله بدون اینکه با پزشک خود مشورت کنند از کمر بندهای طبی ، زانو بند یا مچ بند استفاده می کنند  (استفاده از مچ بند پا در میان ورزشکاران بسیار شایع است)، غافل از اینکه اگر خودسرانه این وسایل را استفاده کنند امکان اینکه صدمه بیشتری به نواحی بدن بزنند زیاد است و مشکلشان هم دو برابر می شود .

مچ بند و زانو بند چه موقعی کاربرد دارد ؟

مچ بند و کمربندهای طبی و زانو بند طبی در بیماری های مرتبط با مفصل از جمله زانو و مچ دست کاربرد بسیار بیشتری دارند ، یکی از  شایع ترین و مهم ترین این بیماری سندرم کارپال است.

زمان استفاده از مچ بند چه موقعی است ؟

یکی از شایع ترین بیماری ها ،  سندرم کارپال ( این بیماری  حرکات دست را با مشکل مواجه می کند و بر اثر دردی  که به انگشتان دست وارد میشود  سبب ناتوان شدن فرد می شود )  است که معمولا مردم این بیماری را به عنوان مچ درد می شناسند . این عارضه در میان کسانی که با کامپیوتر زیاد کار میکنند مثل : حسابدار ها ، صندوقدارها ، کارگرانی که در کارخانه های ماشین سازی کار می کنند رایج است . در این بیماری اعصابی که از مچ به انگشتان درست می رسند دچار التهاب می شوند ، اگر مشکل چندان عمیق نباشد ، می توان از مچ بند استفاده کرد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که مچ بند برای رفع بیماری های سبک و ضایعات کوچک مچ قابل استفاده است و ضایعات شدید عضلانی – استخوانی یا لیگان هایی که کاملا پاره شده اند را درمان نمی کنند. به عبارتی از مچ بند موقعی استفاده می شود که قبل و بعد از جراحی به منظور ثابت نگه داشتن مچ که در شرایط خاصی  و حفظ حالت باید قرار بگیرد مورد استفاده قرار می گیرد.

به چه نکاتی قبل از خرید و انتخاب مچ بند پا باید توجه کرد ؟

هنگام انتخاب این وسایل ، باید نوع و اندازه مناسب و جنس آن مشخص باشد ، برخی از جنس ، کش ها از نوع سفت و محکم هستند ، برخی پلاستیکی ، فایبر گلاس و پارچه ای که فنر فلزی هم دارند و برخی هم از جنس الیاف طبیعی هستند که با پوست بدن سازگاری بیشتری دارند که از انواع جنس های پلاستیکی و نایلونی بهتر است اما در بعضی مواقع قابلیت و کارایی  جنس لوازم پلاستیکی را ندارند. برای انتخاب این وسایل باید با دستور پزشک متخصص خود که بر حسب نوع مشکل و نوع بیماری تجویز و توصیه می شود انتخاب کرد.

مچ بند پا چگونه عمل می کند؟

مچ بند پا برای ثابت نگه داشتن مفاصل پا ساخته شده است. به علاوه، این محصول به خاطر جنس خوبش گرمایی تولید می کندد که سبب درمان سریع محل آسیب دیده خواهد شد.

مزایای استفاده از مچ بند پا

مچ بند پا از آسیب های بیشتر جلوگیری می کند ، آرامش دهنده در زمان آسیب و تسکین درد، از مفصل های ضعیف پا نگهداری می کند ، معایب استفاده از مچ بند پا، مصرف خودسرانه بدون تجویز پزشک، استفاده بی مورد هنگام احساس درد

انواع مچ بند پا

انواع مچ بند پا در سایت مدکده عبارت است از : قوزک بند پا آتل دار ، مچ بند پا پد دار ، مچ بند پا کشی و… می باشد .

مچ بند پا مناسب چه افرادی است ؟

مچ بند پا برای درمان ناراحتی های استخوانی و مفاصلی ، تسریع روند بهبودی ، تسکین درد و تورم است و مناسب برای افرادی است که قبل و بعد از جراحی به منظور ثابت نگه داشتن مچ که حالت باید حفظ شود و در شرایط خاص قرار بگیرد مورد استفاده قرار می گیرد.

[/read]

نمایش دادن همه 5 نتیجه