Orthopedic pillows

https://medkadeh.com/orthopedic-pillows-2

[vc_row][vc_column][vc_column_text]مقدمه

بالش طبی

بالش یا بالشت وسیله ای است به شکل کیسه چهارگوش که آن را با ماده نرمی مثل پر، پنبه، الیاف یا اسفنج پر کرده و در هنگام خواب یا استراحت سر را روی آن می گذارند و در فرهنگ های مختلف ابعاد ، طرح و ضخامت های مختلفی دارد. این واقعیت که ما تقریبا یک سوم عمرمان را در خواب به سر می بریم به خوبی نشان می دهد انتخاب وسایل مربوط به خواب تا چه حد در کیفیت خواب افراد می تواند تاثیرگزار باشد و انتخاب بالش مناسب یکی از مواردی است که می تواند در کیفیت خواب تاثیر به سزایی داشته باشد. بالش طبی یکی از محصولات بسیار پر کاربرد و مفید برای افرادی است که از ناراحتی هایی مانند ناراحتی های گردن  و ناراحتی های کمر و ستون فقرات رنج می برند.

فواید بالش طبی

 مهمترین مزیت این بالش ها افزایش کیفیت خواب است. این بالش ها به دلیل فرم و نوع ساختاری که دارند، سر و گردن را با ستون فقرات در یک راستا (مشابه حالت ایستاده بدن) قرار می دهند و به این طریق مانع درد کمر و دردهای مربوط به فشار وارده بر ستون فقرات می شوند. این امر حتی باعث بهتر شدن گردش جریان خون نیزمی گردد.

بالش های طبی سر را در وضعیتی قرار می دهند که مانع خروج مایعات از چشم می گردد بنابراین استفاده از این بالش ها پف چشم بعد از خواب را هم از بین می برد . حتی در صورتی که عامل خر و پف ها، بد قرارگرفتن سر روی بالش باشد، استفاده از این بالش ها می تواند این دسته از خرو پف ها را نیز رفع کند.

انتخاب بالش های طبی مناسبOrthopedic pillows

برای انتخاب بالش طبی مناسب باید به نحوه خوابیدن خود دقت کنید. نا گفته نماند بهترین نحوه خوابیدن به گونه ایی است که ستون فقرات درست مشابه حالت ایستاده قرار بگیرد. این انتخاب به قدری اهمیت دارد که چناچه انتخاب به درستی انجام گیرد از سردردهای صبحگاهی، گرفتگی گردن و بی حسی شانه و بازو جلوگیری به عمل می آید.

تاثیرعادات خوابیدن در انتخاب بالش های طبی

اگر عادت دارید به پهلو بخوابید ما به شما استفاده از بالش های طبی ضخیم که حاشیه های عریضی دارد را پیشنهاد میکنیم تا فضای بین شانه و گوش را پر کند. در نظر داشته باشید که بهترین شیوه خوابیدن خوابیدن به پهلو است چون ستون فقرات به حالتی قرار میگیرد که باعث حفظ حالت ارگانومیک بدن میشود و همینطور که پیش تر گفتیم این حالت بهترین حالت برای بدن است.

افرادی هم که عادت دارند به پشت میخوابند بهتر است از بالش های طبی با ضخامت متوسط استفاده کنند که قسمت پایین تر آن ضخیم تر باشد. ناگفته نماند که در این عادت خواب احتمال خرخر کردن افراد بیشتر است برای همین استفاده از بالش مناسب میتواند احتمال خرخر کردن را تا حد زیادی کاهش دهد چون بالش مناسب باعث تنظیم مناسب سر و راحتی عبور و مرور هوا در ریه ها میشود.

برای آن دسته از افرادی که عادت دارند به شکم بخوابند پیشنهاد میکنیم تا حد امکان از خوابیدن در این حالت پرهیز کنند چون این حالت خوابیدن نمی تواند حالت ارگونومیک بدن را حفظ کند، با این حال اگر همچنان مایل به خوابیدن در این حالت هستید بهتر است از بالش های بسیار نازک استفاده کنید تا از وارد آمدن فشار بر ستون فقرات کاسته شود.

بالش با الیاف های مموری فوم

چناچه بالشی فشرده و متراکم می خواهید انواع مموری فوم ها انتخاب خوبی می باشد البته این نوع بالش ها هم به مرور بر اثر استفاده کمی نرم می شوند، با این حال باز هم از محافظت کنندگی بسیاربالایی برخوردارند. جالب است بدانید بالش های مموری فوم یکی از ابداعات ناسا بود برای استفاده فضانوردان. در واقع مموری فوم ها متناسب با حرارت و گرمای بدن، فشار وارده بر روی بدن را کاهش میدهند. فوم ویسکواِلاستیک پلی‌یورتان نام دیگری است که مموری فوم ها  با آن شناخته میشوند.

بالش با الیاف های لاتکس

بالش های لاتکس نوع دیگری از الیاف است که جزو الیاف جدید و طبی محسوب میشود این الیاف از صمغ درخت لاتکس تهیه شده اند و کاملا طبیعی هستند و برای کسانی که بیماری آلرژی دارند مناسب است چون ایجاد حساسیت نمی کنند. برای تمیز کردن این بالش ها کافی است آنها را با دستمال مرطوب تمیز کنید. این بالش ها نسبت به کپک و گرد و غبار مقاوم هستند و این یکی از مزیت های این بالش محسوب می شود.

جهت قرار دادن بالش طبی زیر سر

طوری سر خود را روی بالش بگذارید که بالش منحی بزرگتری دارد، نگران وضعیت اولیه سر خود نباشید چون منحنی روی گردن شما قرار میگیرد و با گرما و فشاری که بر روی آن وارد میشود متناسب با ارگانومیک بدنتان شکل میگرد تا شما بتوانید خوابی آسوده داشته باشید.  فوم های هوشمند نسبت به سایر اسفنج ها،منعطف تر هستند به سرعت با فرم بدن سازگار می شوند و این باعث حفظ سلامت بدن میشود.

منبع :ncbi

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

diba zarin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *